Książki pozostałe

Trening mózgu

Trening mózgu

Paliwo dla mózgu

Mam tą książkę od wielu lat, a dopiero niedawno po nią sięgnęłam i nie mogę wyjść ze zdziwienia. 

 

Po pierwsze NIE TYLKO GLUKOZA jest paliwem dla mózgu, bo równie dobrze mogą ją zastąpić ciała ketonowe.

 

Po drugie neurony muszą się “zerować” po każdej aktywności i jak ten proces jest zakłócony, to mamy różne problemy. W końcu więc zrozumiałam, do czego POTRZEBUJEMY MAGNEZU. 

 

Po trzecie autor wyjaśnia, jak w prosty i bezpieczny sposób walczyć z “klątwą MENOPAUZY”, czyli uderzeniami gorąca i tłumaczy, czemu one w ogóle występują. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Migrena a mózg

No i kolejna sprawa, która pewnie też wiele osób zainteresuje: MIGRENY. Z książki można się dowiedzieć, jak powstają bóle migrenowe i co zrobić, by zmniejszyć częstotliwość ich występowania i złagodzić objawy. To wszystko można osiągnąć właśnie poprzez odpowiednie działanie na mózg. 

 

Ból migrenowy

 

Mózg nie odczuwa bólu, ale jest źródłem bólu migrenowego. Jego przyczyną jest nagłe, gwałtowne wyładowanie w jednym lub kilku skupiskach komórek mózgowych. Sygnał ten następnie rozprzestrzenia się w postaci fal impulsów elektrycznych po całej powierzchni mózgu.

Przyczyną migreny może być gromadzenie się wewnątrz komórek nadmiernych ilości wapnia i sodu, wywołane zbyt małą produkcją energii. Komórka nie umie się ich pozbyć i przez to jest nadmiernie pobudzona. Wtedy zaczynają się wydzielać pewne substancje , które podrażniają czujniki bólu nerwu trójdzielnego. Gdy to się dzieje często, zakończenia nerwów stają się coraz wrażliwsze na substancje zapalne i CORAZ MNIEJSZA ICH ILOŚĆ może wywołać silny ból głowy. Pojawia się błędne koło.

Badania wykazały, że osoby cierpiące na migrenę mają NISKI POZIOM MAGNEZU, a niedobór magnezu powoduje gromadzenie się nadmiernej ilości wapnia.

Wg autora książki “Trening mózgu” uzupełnienie diety magnezem pomaga zapobiegać migrenie oraz łagodzi jej objawy i czas trwania. Również nasze odżywianie ma olbrzymi wpływ na częstotliwość i intensywność występowania migren. Podobno ketoza również może tłumić migrenę. 

 

Książka “Trening mózgu” NIE JEST o leczeniu nerwicy czy depresji. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.