O blogu

Witaj!

Miło mi  powitać Cię na mojej stronie :-).

Czy Ty też  miewasz czasem wrażenie, że wcale nie stanowisz jakiejś jednej, spójnej całości, a w Twojej głowie trwa nieustanna walka? Mam podobnie, stąd tytuł bloga. Cały czas zastanawiam się, kim naprawdę jestem i co sprawia, że jestem “sobą”.

Uświadomiłam to sobie, kiedy zaczęłam szukać sposobów na pokonanie nerwicy i zorientowałam się, że mój mózg, umysł i ja, nie zawsze potrafią się ze sobą dogadać. Postanowiłam to opisywać, by się temu lepiej przyjrzeć. Może i Tobie się ta wiedza przyda?

Blog o nerwicy, która “zmusiła” mnie do pracy nad sobą

Jeśli chorujesz na zaburzenia lękowe, agorafobię lub masz ataki paniki, to mam nadzieję, że znajdziesz tu przydatne informacje, które pomogą Ci je pokonać, bo to jest również jeden z tematów przewodnich tego bloga.  Ale ponieważ ja ten etap mam już, na szczęście, za sobą, dlatego zamierzam opisywać tu także inne zagadnienia, które mnie aktualnie interesują, a związane są z szeroko pojętym samorozwojem.

Jeśli nie masz dostępu do psychoterapeuty, to być może znajdziesz tutaj informacje, które także Tobie pomogą w samoleczeniu. Pamiętaj jednak, że ja opisuję tylko mój przypadek. U Ciebie może być inaczej. 

Upewnij się, że nie chorujesz na żadne choroby organiczne, a Twoje wyniki badań są prawidłowe. Moje rozważania są subiektywne i nie zastąpią porady lekarza czy psychoterapeuty.  

Gdzie szukać informacji?

Blog jest podzielony na kategorie. Jeśli interesuje Cię moja choroba przejdź tutaj.  Jeśli chcesz zobaczyć, jakie książki mi pomogły, znajdziesz je tutaj. Oczywiście kategorii jest dużo więcej i mam nadzieję, że w każdej znajdziesz jakieś przydatne informacje.

Blog zawiera wiele tekstów opublikowanych na moim profilu na Instagramie https://www.instagram.com/ile_mnie_to_ja/ . Udało nam się tam zebrać grupę wspaniałych ludzi, którzy się wzajemnie wspierają i dzielą doświadczeniami. Jedni chętnie biorą udział w dyskusjach, inni siedzą cichutko i tylko czytają, bo nie każdy chce publicznie rozmawiać o swoich problemach. Wiele osób jest zdziwionych, że ktoś oprócz nich ma napady paniki czy zaburzenia lękowe. Często piszą w komentarzach, że myśleli, że tylko oni na to chorują. Dlatego dla wielu wsparciem jest sama obecność innych osób, którzy cierpią na te same lub podobne dolegliwości.

W jednym z komentarzy Daria (IG) napisała: “Codziennie, od kilku dni tutaj jestem. Jestem, bo wiem że potrzebuję… żadna indywidualna terapia nie jest tak skuteczna, jak grupa ludzi, którzy czują, jak my.” 

Mam nadzieję, że dalej będziemy wspólnie poznawać i usuwać przyczyny tej trudnej i podstępnej choroby, jaką jest nerwica.

Oczywiście nie wszyscy, którzy śledzą mój instagramowy profil, mają czy mieli zaburzenia na tle nerwicowym.  Chcą się jednak oderwać od codziennych spraw, by chociaż przez chwilę zająć się SOBĄ SAMYM. Wiele zagadnień jest bowiem uniwersalnych i każdy może wyciągnąć z nich dla siebie jakąś naukę

Jeśli zainteresują Cię moje wpisy i zechcesz śledzić je na bieżąco, zachęcam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku lub Instagramie, bo wtedy na pewno nic Cię nie ominie.

Zapraszam!