Książki do psychoterapii

Stephen Briers – Pokonaj depresję, stres i lęk

Pokonaj depresję, stres i lęk


Stres i lęk a terapia poznawczo-behawioralna

Stres i lęk stają się nieodłącznymi towarzyszami współczesnego człowieka, a nerwica uznawana jest za chorobę cywilizacyjną.

Książka “Pokonaj depresję, stres i lęk”, której autorem jest Stephen Briers, to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą we własnym zakresie zapoznać się z założeniami terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).

Psychoterapia poznawczo-behawioralna pokazuje nam, jakie narzędzia są skuteczne w walce ze stresem, lękiem i depresją. A ta wiedza pomoże nam wygrać z nerwicą.

“Pokonaj depresję, stres i lęk” to nie jest zwykły poradnik. Nie zawiera wskazówek typu “uśmiechnij się” i “myśl pozytywnie”. Krótko i bardzo jasno wyjaśnia, skąd się biorą zaburzenia poznawcze. Przystępnie pokazuje, jak zrozumieć swoje emocje. Bez powtórzeń. Same konkrety. 

Oprócz tego w książce znalazły się  wyłącznie sprawdzone sposoby, jak pokonać nerwicę, stres i lęk oraz wygrać z depresją. Jeśli nie lubisz tak zwanego “lania wody”, to w tej książce go na pewno nie znajdziesz. 

A może się mylisz?

Ta lektura uzmysłowi każdemu, że nie jest jasnowidzem. Oprócz tego wyjaśni, dlaczego to, co myślimy, często jest błędne. Ale co najważniejsze, pozwoli zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Dzięki temu będziemy mogli zmienić swoje życie. To będzie duży krok w pokonaniu ataków paniki, ponieważ stres i lęk przestaną nas tak bardzo paraliżować.

W książce zawarte są różne ćwiczenia, które możemy wykonywać we własnym zakresie. Każde z nich poprzedzone jest zwięzłymi i jasnymi wyjaśnieniami i komentarzami. To głownie na podstawie tej książki przygotowałam wpis o terapii poznawczo-behawioralnej, który znajdziesz tutaj

Zachęcam Cię do ich przeczytania, bo na pewno mogą wyjaśnić Ci niektóre sprawy. Zajrzyj także na Instagram, jeśli chcesz poczytać, jak inne osoby komentowały te rozważania o typowych błędach w myśleniu.

Jak poradzić sobie z negatywnymi myślami

Poznaj zaburzenia myślenia

Książka jest doskonałą lekturą dla osób, które chcą poznać i zrozumieć typowe zaburzenia w myśleniu. A także nauczyć się,  jak sobie z nimi radzić w codziennym życiu, aby nie obniżały jego jakości.

Osobiście uważam książkę “Pokonaj depresję, stres i lęk” za jedną z bardziej wartościowych, jakie przeczytałam w czasie swojej choroby. 

Wydaje mi się, że każdy, kto cierpi na zaburzenia na tle nerwicowym, znajdzie w niej coś dla siebie. Z całą pewnością czas, który poświęcimy na jej przeczytanie, “zwróci się nam” w przyszłości.

Jeśli natomiast szukasz innych książek o leczeniu depresji, lęku czy traumy, to zajrzyj tutaj. Omawiam tam inne godne polecenia lektury, które pomogły mi wyjść z nerwicy. Staram się w miarę wolnego czasu aktualizować ten spis, więc warto do niego od czasu do czasu zaglądać. 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x