Pauline McKinnon – Wycisz strach

‘Wycisz strach” – książka o zaburzeniach lękowych i agorafobii

“Wycisz strach. Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię” Pauline McKinnon to pierwsza książka o zaburzeniach lękowych, jaką przeczytałam po moim pierwszym ataku paniki. Polecam Ci ją, jeśli Twoja choroba dopiero się ujawniła. Natomiast jeśli ze swoimi dolegliwościami męczysz się już dłuższy czas, to tutaj pewnie nie znajdziesz niczego, czego byś już nie wiedział.

Autorka w prosty sposób opisuje okoliczności swojego zachorowania, jego przebieg i swoją drogę do wyzdrowienia.  Ta książka to nie tylko zapis doświadczeń jej autorki. To również zbiór cennych rad, które każdy z nas może wykorzystać, by zredukować odczuwany lęk.  

Momentami będziesz miał na pewno wrażenie, że czytasz o sobie. Zapoznasz się nie tylko z objawami choroby, ale poznasz jeden ze sposobów dojścia do zdrowia. Autorka stosuje MEDYTACJĘ WYCISZENIA i omawia ją na swoim przykładzie.

To nie jest książka psychologiczna ani poradnik medyczny. To książka pisana przez zwykłą osobę, taką jak ja czy Ty.  

Medytacja wyciszenia

Dla mnie jej lektura była wartościowa przede wszystkim dlatego, że tutaj po raz pierwszy zetknęłam się z terminem agorafobia i medytacja wyciszenia. 

Co to jest agorafobia

Mogę powiedzieć, że to właśnie książka “Wycisz strach. Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię” ukierunkowała moje poszukiwania. Była drzwiami, które prowadziły we właściwym kierunku.

Nie pomogła mi wyzdrowieć, ale pokazała, że jest to możliwe. Czyli dała nadzieję. Uwierzyłam, że to nerwica i że mogę ją pokonać.  A także precyzyjnie nazwała chorobę, więc wiedziałam, czego mam dalej szukać i nie musiałam “błądzić we mgle”. 

Bo samo określenie “nerwica” jest bardzo ogólne. Warto zawsze skupić się na tym, co nam konkretnie dolega. W moim przypadku były to zaburzenia lękowe uogólnione z napadami paniki. Ale Ty możesz mieć nieco inne schorzenie. Dopóki tego nie rozpoznasz, proces leczenia nie będzie na tyle skuteczny, by pokonać chorobę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x