BDNF

Kurkumina a poziom BDNF

Jak w naturalny sposób podnieść poziom BDNF?

Jeśli nie lubisz aktywności fizycznej, nie uczysz się języków obcych, a rozwiązywanie krzyżówek to wg Ciebie strata czasu, jeśli nie umiesz medytować, albo po prostu uważasz, że medytacja to “jedna wielka ściema”, jeśli nie masz zamiaru redukować spożywanych kalorii, a słysząc słowa “jutro chcę zrobić głodówkę” pukasz się w czoło, czyli jeśli jesteś jak kilka osób, które dobrze znam, to i tak jest dla Ciebie szansa.

Możesz zrobić coś, co nie wymaga żadnych wyrzeczeń, poświęceń i wysiłku, a Twój mózg i tak Ci się odwdzięczy. Możesz na przykład spożywać kurkuminę, główny składnik czynny kurkumy, której cudowne właściwości przyciągają uwagę neurobiologów na całym świecie.

Jak jeść kurkumę?

Jeśli nie masz pomysłów, jak jeść kurkumę, poczytaj komentarze na moim profilu na Instagramie (@ile_mnie_to_ja) i zobacz, co proponują inne osoby. Wpis o kurkumie jest z dnia 1.03.2018 i łatwo go odnajdziesz po zdjęciu, na którym są przyprawy.

Ile kurkumy jeść?

Też długo szukałam odpowiedzi na pytanie, ile jeść kurkumy? Ja sypię ok. 1/3 łyżeczki tej przyprawy na łyżkę stołową. Dodaję do tego odrobinę pieprzu cayenne, żeby zwiększyć jej przyswajalność przez mój organizm i dolewam to nich olej lniany (oczywiście z lodówki). A potem, ze szklanką herbaty w drugiej dłoni, staram się to połknąć i od razu popić.

Nie wiem, czy to jest najlepszy sposób i ile tak naprawdę trzeba tej kurkumy spożywać (wg komentarzy 1 łyżeczkę do herbaty). Do tego pieprz pali mnie w gardło, powoduje odruch kaszlowy i cała operacja nie jest zbyt przyjemna. Ale za to jest prosta i krótko trwa.

No i w ten sposób piekę dwie pieczenie na jednym ogniu, bo oprócz kurkuminy dostarczam mózgowi w postaci oleju lnianego “dobre” tłuszcze, o których napiszę wkrótce. Mam tylko nadzieję, że olej lniany i kurkuma się wzajemnie nie wykluczają, bo to by była porażka. Nie dosyć, że niedobre, to jeszcze nic nie daje.

Jeśli masz swój własny, sprawdzony “patent”, jak jeść kurkumę, to podziel się w komentarzu. Być może kto inny również chętnie skorzysta z tych rad.

Pisz więc, jeśli masz coś wypraktykowanego.

Kolejny artykuł

 

Poprzedni artykuł

 

Pierwszy wpis na blogu
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x