Bajka o młotku - uprzedzenia
Bajki terapeutyczne

Bajka o młotku

Czy zdarza Ci się wierzyć w to, że wiesz, co myślą inni? A może tworzysz w głowie całe scenariusze, które potem wpływają na to, jak traktujesz pewne osoby? W takim razie bajka o młotku jest dla Ciebie.

Zatem przeczytaj …

Bajka o młotku

Pewien człowiek chciał sobie powiesić nowy obraz na ścianie. Miał gwóźdź, ale nie miał go czym przybić. Postanowił więc pożyczyć od sąsiada młotek. Ale kiedy tylko to pomyślał, od razu ogarnęło go zwątpienie: “A co będzie, jeśli sąsiad nie zechce mi pożyczyć młotka? Wczoraj mnie tak jakoś nieuprzejmie pozdrowił. Może się śpieszył, a może mnie nie lubi? Może ma jakiś żal do mnie? Ale z jakiego powodu? Gdyby on chciał ode mnie coś pożyczyć, dałbym mu to od razu. A dlaczego on nie chce tego zrobić? Jak można być tak chytrym? I na dodatek myśli, że jestem od niego uzależniony. Po prostu tylko dlatego, że on ma ten młotek! O nie! Tego za wiele!”.

I to sobie pomyślawszy ów człowiek wypadł z impetem ze swojego mieszkania i zadzwonił do drzwi sąsiada. Sąsiad otworzył mu, ale zanim zdążył cokolwiek powiedzieć, nasz bohater krzyknął do niego: “Udław się tym swoim młotkiem! Nie potrzebuję twojej łaski”!

Potem odwrócił się na pięcie i wrócił do swojego mieszkania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x