Alice Miller książki
Książki pozostałe,  Praktyczne rady

Alice Miller – dzieciństwo a nerwica

Trudne dzieciństwo a nerwica

Jeśli masz za sobą trudne dzieciństwo, może to również być przyczyną twojej depresji lub zaburzeń lękowych. Przeczytaj jedną z książek Alice Miller (“Twoje ocalone życie”, “Bunt ciała”, “Gdy runą mury milczenia” lub “Zniewolone dzieciństwo”) i dowiedz się, jak sobie z tym poradzić.

Mnie to bardzo pomogło nie tylko w drodze do uzdrowienia, ale poprawiło także relacje rodzinne. Tak jakby przy okazji.

Zrozum swoje emocje

Po lekturze tych mądrych książek pozwoliłam sobie na pewne emocje, zrozumiałam też, albo może lepiej – najpierw je sobie uświadomiłam, a dopiero potem zrozumiałam, że je tłumiłam i nauczyłam się, jak z tą wiedzą dalej żyć i co zrobić, by nie wpływały one na moją teraźniejszość.

“Tłumione w dzieciństwie emocje, takie jak strach i wściekłość, pozostają zmagazynowane w naszym ciele i powodują u dorosłej osoby mniej lub bardziej poważne objawy chorobowe. Można cierpieć na depresję, ataki paniki …”Gdy bije się dorosłych, nazywamy to torturą, ale bicie dzieci nazywamy wychowaniem. ” “Depresja wskazuje na zanegowanie doświadczonego w dzieciństwie cierpienia” “Depresja, która jest wyrazem wewnętrznej pustki, jest rezultatem unikania wszystkich emocji, które wiążą się z wcześnie doświadczonymi urazami” – to kilka cytatów.

Książki Alice Miller także dla rodziców

Polecam te książki także wszystkim rodzicom. I tym, którzy byli katami i tym, którzy kochają swoje dzieci, ale stosują “surowe” metody wychowawcze.

Jeśli chcesz wychować szczęśliwe i zdrowe (psychicznie) dziecko, które będzie później szczęśliwym dorosłym, ta lektura może Cię również zainteresować. A jeśli jesteś maltretowanym w dzieciństwie dorosłym, przeczytaj to koniecznie.

Po pierwsze, żebyś uporał się z pewnymi demonami przeszłości, a po drugie żebyś Ty ewentualnie nie krzywdził swoich dzieci!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x