Luźne rozważania

A co Ciebie najbardziej zadziwia w ludzkości?

Ludzkość, dokąd ona zmierza?

Ludzkość, rozumiana jako przedstawiciele gatunku “człowiek rozumny”, zaczyna mieć chyba coraz większe problemy. Bowiem w ostatnim czasie ludzie coraz częściej zadają sobie pytanie, dokąd ona zmierza?

Wielu z nas czuje się coraz bardziej zagubionymi we współczesnym świecie. Mamy ze sobą coraz większe problemy. Rośnie liczba chorych na różne zaburzenia na tle nerwicowym. Człowiek chyba oddala się od samego siebie. Od istoty swojego człowieczeństwa.

Dalajlama o ludzkości

Dalajlama, zapytany o to, co go najbardziej zadziwia w ludzkości, odpowiedział: “Człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak na prawdę nie żyjąc.”

Najlepszym komentarzem do tego cytatu są słowa Kasi na Instagramie: “Kwintesencja ludzkiej egzystencji. Paradoksalnie największe pieniądze tego świata nie uratują naszego życia przy wyroku “zaawansowany rak”. Dalajlama to chyba najszczęśliwszy człowiek na świecie”.

Nerwica zmusza nas do spojrzenia na swoje dotychczasowe życie z innej perspektywy. Dlatego nie powinniśmy sztywno trzymać się swoich przekonań. Bo nigdy nie jest za późno na zmiany. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o