Jak wyleczyć nerwicę bez leków.

O blogu

Witaj!

Miło mi  powitać Cię na mojej stronie.

Mój blog o leczeniu nerwicy powstał, ponieważ potrzebowałam miejsca, w którym mogłabym dzielić się swoimi odkryciami i sposobami na okiełznanie autodestrukcyjnych emocji. Głównie lęku. 

Skąd taka nazwa strony?

Czy Ty też  miewasz czasem wrażenie, że wcale nie stanowisz jakiejś jednej, spójnej całości, a w Twojej głowie trwa nieustanna walka? Mam podobnie. Stąd tytuł bloga. Można powiedzieć, że poszukuję siebie. Często zastanawiam się, kim naprawdę jestem i co sprawia, że jestem “sobą”. 

Uświadomiłam to sobie właśnie wtedy, kiedy zaczęłam szukać sposobów na pokonanie nerwicy, która na kilka lat zdezorganizowała mi życie. Zorientowałam się wówczas, że mój mózg, umysł i ja, nie zawsze potrafią się ze sobą dogadać. Postanowiłam to opisywać, by się temu lepiej przyjrzeć. Dzięki temu zyskałam bezcenną wiedzę, która sprawiła, że nabrałam dystansu do rzeczywistości i w znacznej mierze uodporniłam się na stres.

Blog o leczeniu nerwicy 

Jeśli chorujesz na zaburzenia lękowe, agorafobię lub masz ataki paniki, czyli cierpisz na zespół lęku napadowego, to mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu leczeniu o nerwicy i zaburzeniach lękowych przydatne informacje, które pomogą Ci je pokonać. Bo to jest jeden z tematów przewodnich tego bloga. 

Ale ponieważ ja ten etap mam już ZA SOBĄ, dlatego zamierzam opisywać tu, oprócz sposobów leczenia zespołu lęku napadowego, także inne zagadnienia, które mnie aktualnie interesują, a związane są z szeroko pojętym samorozwojem. Być może to Cię zmotywuje do samodzielnych poszukiwań metod leczenia nerwicy.

Jeśli nie masz dostępu do psychoterapeuty, to mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wskazówki, które także Tobie pomogą w samoleczeniu nerwicy. Pamiętaj jednak, że ja opisuję tylko mój przypadek. U Ciebie może być inaczej. 

Upewnij się, że nie chorujesz na żadne choroby organiczne, a Twoje wyniki badań są prawidłowe. Moje rozważania są subiektywne i nie zastąpią porady lekarza czy psychoterapeuty. 

 

Gdzie na moim blogu szukać informacji o nerwicy?

 

Atak paniki, nerwica
Opis mojego przypadku nerwicy lękowej

 

Blog jest podzielony na kategorie. Jeśli interesuje Cię moja choroba przejdź tutaj. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie książki mi pomogły, znajdziesz je tutaj. 

Oczywiście kategorii jest dużo więcej i mam nadzieję, że w każdej znajdziesz jakieś przydatne informacje.

Blog aktualnie zawiera  wyłącznie teksty, które publikowałam na moim profilu na Instagramie. Udało nam się tam zebrać grupę wspaniałych ludzi, którzy się wzajemnie wspierają i dzielą doświadczeniami. Jedni chętnie biorą udział w dyskusjach, inni siedzą cichutko i tylko czytają, bo nie każdy chce publicznie rozmawiać o swoich problemach. Wiele osób jest zdziwionych, że ktoś oprócz nich ma napady paniki czy zaburzenia lękowe. Często piszą w komentarzach, że myśleli, że tylko oni na to chorują. Dlatego dla wielu wsparciem jest sama obecność innych osób, którzy cierpią na te same lub podobne dolegliwości.

W jednym z komentarzy Daria (IG) napisała: “Codziennie, od kilku dni tutaj jestem. Jestem, bo wiem że potrzebuję… żadna indywidualna terapia nie jest tak skuteczna, jak grupa ludzi, którzy czują, jak my.” 

Mam nadzieję, że dalej będziemy wspólnie poznawać i usuwać przyczyny tej trudnej i podstępnej choroby, jaką jest nerwica.

Oczywiście nie wszyscy, którzy śledzą mój instagramowy profil, mają czy mieli zaburzenia na tle nerwicowym.  Chcą się jednak oderwać od codziennych spraw, by chociaż przez chwilę zająć się SOBĄ SAMYM. Wiele zagadnień jest bowiem uniwersalnych i każdy może wyciągnąć z nich dla siebie jakąś naukę.

Napisz do mnie

Bardzo chciałabym, żeby to był możliwie najlepszy blog o nerwicy, zaburzeniach lękowych, atakach paniki i agorafobii. Dlatego jeśli będziesz mieć uwagi czy sugestie, albo zauważysz jakieś błędy, daj mi, proszę, znać. Z góry dziękuję za pomoc.

Pierwszy wpis znajdziesz tutaj. Kolejne znajdziesz klikając w strzałki po lewej i prawej stronie na środku ekranu. Możesz też przejść po prostu do interesującej Cię kategorii. Mój blog o zaburzeniach lękowych jest cały czas rozwijany, bo ciągle się czegoś uczę. Zapraszam Cię do regularnych odwiedzin.

Na blogu jest również sporo różnych przypowieści. Czasem taka krótka bajka sprawi, że nieco lepiej zrozumiemy otaczający nas świat i dzięki temu poczujemy się trochę bardziej szczęśliwi. 

 

Bajki terapeutyczne
Bajki i przypowieści terapeutyczne

Zapraszam!

Ilemnietoja
Ewa Ilemnietoja
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x